حقایقی راجع به برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور

به جرات میتوان گفت برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور نماد این کشور شناخته میشود که همانند تاجی بر سر این شهر واقع شده است. بین ‏سالهای 1998 تا 2004 ، این برج ها با 452 متر ارتفاع ، بلندترین ساختمان جهان بودند هرچند امروزه در لیست بلندترین برج ‏های جهان رتبه یازدهم را دارند اما همچنان از اهمیت خاصی برخوردارند. با لست سکند همراه باشید تا کمی بیشتر درباره این ‏برج ها بدانید.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز مشاهده کنید : ۶ نکته جالب درباره بوداپست

‏1.‏ ساخت این برج ها در سال 1992 آغاز شد ، یک معمار آرژانتینی آمریکایی به نام ساز پلی این پروژه را در دست داشت.

‏2.‏ هزینه ساخت این برج ها 2 میلیارد دلار ارزیابی شده است. ‏‏

‏3.‏ این برج ها 32000 پنجره ، 1800 در، 765 پله و 88 طبقه دارند. ‏

‏4.‏ پلی که بین دو ساختمان قرار دارد به پل ‏Sky bridge ‎‏ مشهور است که در طبقه 41 قرار دارد. این پل در دو طبقه ‏ساخته شده است و بلندترین پل در میان آسمان است.

‏5.‏ در سالهای اول تردد بین دو ساختمان و عبور از روی این پل رایگان بود اما بعد از چند سال هزینه 10 رینگت برای آن ‏در نظر گرفته شد. پس از افتتاح سکوی تماشا در طبقه 83 بلیط هر دو به صورت یکجا به فروش می رفت که هزینه آن ‏‏50 رینگت بود. هر چند امروزه این هزینه با توجه به بالا رفتن تعداد گردشگران بیشتر نیز شده است.

‏6.‏ هر یک از برج ها توسط یک تیم جداگانه ساخته شدند. برج شماره یک را یک تیم ژاپنی و برج شماره دو را یک تیم ‏کره جنوبی ساختند که گفته می شود در ساخت این برج ها کره ای ها موفق تر بودند و توانستند زودتر از ژاپنی ها کار ‏را به اتمام برسانند.

‏7.‏ وزن هر یک از این برج ها 30000 تن است که این میزان را به تعداد 165000 ماشین تشبیه کرده اند.

‏8.‏ ساخت این برج ها 8 سال به طو انجامید. گفته می شود هر یک از طبقات می بایست در چهار روز ساخته می شد تا با ‏بودجه و زمانی که در نظر داشتند تطابق داشته باشد. هر چند هر دو برج در سال 1998 تکمیل شدند اما این برج های ‏دو قلو در 28 آگوست 1999 به طور رسمی افتتاح شدند.

‏9.‏ هر یک از این ساختمان ها فضایی 213750 مترمربعی دارند. این فضا را با زمین فوتبال مقایسه کرده اند و تخمین زده ‏شده 30 زمین فوتبال در هر یک از این برج ها جا می شود.

‏10.‏ هر یک از این دو برج از 33000 فولاد ضد زنگ و 55000 پنل شیشه ای ساخته شده اند. تمیز کردن کل شیشه های هر ‏یک از این دو ساختمان 2 ماه به طول می انجامد.

بازدید از برج های دوقلوی پتروناس کار آسانی است چرا که در قلب کوالالامپور قرار گرفته اند و به طرق مختلف قابل دسترسی ‏هستند. اگر هتل شما در مرکز شهر باشد فقط کافیست تا پیاده روی کنید و به آسانی می توانید این دو برج را در مرکز شهر بیابید. ‏از شهر چینی ها و یا بوکیت بینتانگ می توانید اتوبوس های ‏GOKL‏ را سوار شوید و تا دم درب این برج ها بیایید. در پایین این برج ها یک مرکز خرید بزرگ و معروف قرار دارد ، ‏Suria KLCC‏ یکی از مشهورترین مراکز خرید در مالزی است ‏که در آن انواع کالاهای برند را می توانید با قیمتی مناسب تهیه کنید بخصوص اگر در فصل حراج به کوالالامپور بروید.

آدرس بر روی نقشه

برچسب‌ها:
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *